Nowy, 27-calowy monitor EIZO dla fanów fotografii i profesjonalnych grafików

EIZO wprowadza do sprzedaży nowy, 27-calowy monitor ColorEdge CS270 do systemów zarządzania kolorem, odpowiadający zróżnicowanym potrzebom i możliwościom finansowym zarówno fanów fotografii, jak i profesjonalnych grafików. CS270 oferuje wiele zaawansowanych funkcji charakterystycznych dla monitorów z rodziny ColorEdge, m.in. szeroki gamut kolorów i możliwość kalibracji sprzętowej.

ColorEdge CS270 pomimo, że jest dedykowany dla osób ze skromniejszymi możliwościami finansowymi, wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie do jego sprzętowej kalibracji, o pełnej funkcjonalności, tak jak modele serii CX i CG. Oprogramowanie współpracuje z większością dostępnych na polskim rynku kalibratorów. Monitor objęty jest oczywiście 5-letnią gwarancją.

CS270_f_w_screen

ColorEdge CS270 wyposażono w panel IPS (in-plane-switching) z szerokim gamutem kolorów. Ma on natywną rozdzielczość 2560 x 1440 i odwzorowuje 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Dzięki tak szerokiemu gamutowi obrazy w formacie RAW można przekonwertować do formatu Adobe RGB, a obrazy w formacie Adobe RGB będą miały żywe, naturalne kolory. Podświetlenie LED zmniejsza pobór mocy do zaledwie 34 W przy normalnym użytkowaniu, a technologia podświetlenia ekranu likwiduje migotanie obrazu, które często powoduje zmęczenie oczu.

ColorEdge CS270 posiada wejścia DisplayPort, HDMI oraz DVI. Wejście DisplayPort umożliwia dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze1 (ponad miliard kolorów jednocześnie) z 16-bitowej tabeli LUT. Oprócz tego CS270 może wyświetlać kolorowe obrazy 10-bitowe dzięki podłączeniu odpowiednich urządzeń Deep Color przez złącze HDMI.

Technologia DUE kompensuje nierównomierności obrazu często występujące na panelach LCD, zapewniając jednolite kolory i równy poziom jasności na całym ekranie. Ponadto DUE gwarantuje, że wyświetlany obraz pozostanie jednolity dla dowolnych wybranych przez użytkownika parametrów obrazu.

Do monitora dołączone jest autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6, które oferuje różnorodne funkcje kalibracji. Osoby szukające prostego rozwiązania do kalibracji monitora mogą skorzystać z domyślnych ustawień przeznaczonych do fotografii, drukowania i projektowania stron WWW, natomiast bardziej doświadczeni użytkownicy mają możliwość wybrania własnych wartości dla jasności, krzywej gamma i punktu bieli, a także stworzenia profilu ICC. ColorNavigator 6 oferuje też zaawansowane funkcje takie, jak pomiar bieli papieru pozwalający osiągnąć lepszą zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem oraz weryfikacja efektów kalibracji poprzez zatwierdzanie profili.

Oprogramowanie ColorNavigator 6 jest kompatybilne z szerokim zakresem urządzeń kalibracyjnych X-Rite, Datacolor i innych producentów2, a także z systemami operacyjnymi Macintosh, Windows i Linux (Red Hat 6.4). Aktualizacje programu ColorNavigator 6 są dostępne za darmo na stronie www.eizoglobal.com.

ColorEdge CS270 wyposażono w ergonomiczną stopkę z możliwością nachylenia 35° i obrotu 344° oraz trybem portretowym i regulacją wysokości 148 mm. Jest ona solidnie wykonana i ma dołączony uchwyt na kable, który pozwala je wygodnie schować i uniknąć bałaganu na biurku.

Monitor ColorEdge CS270 jest objęty 5-letnią gwarancją producenta, która dotyczy także panelu LCD3. To co najmniej dwa lata dłużej niż standardowy okres gwarancji dla większość monitorów na rynku.

Dodatkowe funkcje

  • Fabryczna regulacja krzywej gamma dla każdego monitora
  • 2 porty USB upstream i 2 porty USB downstream
  • Obsługa oprogramowania EIZO UniColor Pro symulującego widzenie grafiki przez osoby z zaburzeniami postrzegania kolorów – dzięki temu projektanci mogą dobrać schematy barw dla map, znaków drogowych czy stron www tak, aby były prawidłowo widoczne dla każdego.
  • Opcjonalny kaptur EIZO ograniczający odbijanie się światła od ekranu

1 Konieczne są także karta graficzna i oprogramowanie obsługujące sygnał 10-bitowy.
2 Pełna lista urządzeń do kalibracji kompatybilnych znajduje się pod adresem http://www.eizo.com/global/products/coloredge/cn/#anchor03
3 Czas użytkowania jest ograniczony do 30 tys. godzin.

Więcej informacji na temat monitorów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

O firmie Alstor

Alstor prowadzi działalność na polskim rynku IT już od ponad 26 lat – jest jedną z najstarszych istniejących prywatnych firm komputerowych. Firma działa jako dystrybutor specjalizowany w kilku wybranych obszarach technologicznych. Są to pamięci masowe, systemy przetwarzania dokumentów, zarządzanie infrastrukturą informatyczną, bezpieczeństwo IT, rozwiązania dla medycyny, systemy profesjonalnego obrazowania oraz produkty konsumenckie. Wszystkie oferowane przez Alstor rozwiązania pochodzą od renomowanych producentów, będących liderami rynku.

Najobszerniejszą grupę produktów w ofercie Alstor stanowią systemy pamięci masowych i archiwizacji obejmujące: macierze RAID, urządzenia wymiennej pamięci taśmowej i dyskowej, oprogramowanie do backupu i archiwizacji, urządzenia archiwizacyjne oraz rozwiązania backupowe, duplikatory CD/DVD/Blu-ray, urządzenia NAS, kontrolery RAID i HBA, dyski twarde, szyfrowane pamięci USB, Storage Software oraz komponenty infrastruktury pamięci masowych, takie jak switche i karty do budowy struktury SAN czy iSCSI. (Dostawcy: Adaptec, CA, Commvault, Crossroads, EVault, HGST, Hitachi, Imation, Infortrend, Ironkey, LSI, Overland, Promise, QLogic, Rimage, Supermicro, Tandberg Data, Toshiba).

W ramach systemów przetwarzania dokumentów oferujemy skanery dokumentowe Fujitsu oraz skanery wielkoformatowe Graphtec. Uzupełnieniem naszej oferty jest oprogramowanie OCR oraz do indeksowania i optymalizacji  obrazu, jak również urządzenia umożliwiające udostępnianie skanerów w sieci. (Dostawcy: ABBYY, Fujitsu, Graphtec, Kofax, ReadSoft, Silex)

W obszarze systemów zarządzana infrastrukturą informatyczną naszym klientom oferujemy rozwiązania pozwalające administratorom IT na optymalizację wykorzystania ich zasobów, a poprzez konsolidację dostępu i kontroli serwerów, pozwalające na zarządzanie centrami danych z dowolnego miejsca na świecie – są to produkty liderów, firm Emerson (Avocent) i LANDesk. Bezpieczeństwo IT reprezentują m.in. zaawansowane rozwiązania antywirusowe Bitdefender i pełna gama zasilaczy bezprzerwowych firmy Eaton.

Alstor jest wyłącznym dystrybutorem monitorów renomowanego japońskiego producenta, firmy EIZO. W naszej ofercie dostępne są monitory kalibrowalne do grafiki i diagnostyki medycznej, specjalistyczne konstrukcje do wąskich zastosowań, takich jak monitoring czy kontrola ruchu lotniczego, monitory dla graczy oraz ergonomiczne modele do prac biurowych. W zakresie profesjonalnego obrazowania oferujemy również kalibratory i wzorce barwne X-Rite.

Trzon oferty medycznej Alstor stanowią monitory diagnostyczne i poglądowe EIZO. Jej uzupełnieniem jest zaawansowane oprogramowanie diagnostyczne do analizy badań pochodzących z różnych źródeł, dedykowane stacje medyczne oraz szereg innych produktów, takich jak aseptyczne stacje medyczne na sale operacyjne, systemy zarządzania sygnałami video na salach operacyjnych, rozwiązania scalające systemy PACS różnych producentów w centralne archiwum , skanery klisz RTG oraz USG skóry i in. (Dostawcy: EIZO, Merge Healthcare, Mindways CT, Olea Medical,  OrthoView, Perennity, Qi Imaging/Ziosoft, TIMS, TPM, VIDAR)

Prężnie rozwijającą się grupą produktów w naszej ofercie są akcesoria do urządzeń mobilnych, takie jak zewnętrzne baterie, słuchawki, obudowy ochronne, monitory aktywności czy „inteligentne” zegarki. Z pełną ofertą w tym zakresie można zapoznać się na stronie iCorner. Wśród produktów konsumenckich oferujemy również aplikacje do edycji video i muzyki, oprogramowanie antywirusowe oraz akcesoria dla graczy. (Dostawcy: Bitdefender, Corel, EIZO, Magix, Nero, QPad, Toshiba)

Oprócz oferty handlowej, naszym Partnerom proponujemy szczegółowe konsultacje w zakresie projektowania inwestycji dla ich klientów końcowych. Prowadzimy również kompleksową obsługę projektów obejmującą instalacje, wdrożenia oraz testowanie implementowanych rozwiązań. Nasi Partnerzy mogą korzystać z szerokiej oferty szkoleniowej. Prowadzimy również treningi dotyczące konkretnych rozwiązań czy pełnego wykorzystania ich funkcjonalności – są one realizowane na wniosek klientów i dostosowane do ich oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here