Leica M6 + Jupiter 3 + Ilford XP2

Właśnie przygotowuję sprzęt do nadchodzących sesji portretowych z wykorzystaniem negatywu Ilford XP2 oraz mojego nowego zestawu Lecia M6 + Jupiter 3.

Optyka made in ZSRR

Wiadomo, koszty to jeden z głównych czynników, czemu korzysta się z obiektywów minionych lat. Dodatkowo, mój obiektyw Leica 90mm f/2 jest zbyt duży do wygodnego operowania aparatem.

Czas potestować obiektywy z lat ubiegłych. Głównie będę testował podczas sesji Jupiter 3 ale również jako zamiennik dla mojego Leicowskiego obiektywu sprawdzę Jupiter 9.

Czerń i Biel w C-41

Ach… C-41 czyli wygodnie czasem zdać się na fotolab. Nie mam już tyle czasu co kiedyś by przesiadywać w ciemni. Zatem decyzja była szybka, pracujemy na 4 rolkach filmu Ilford XP2 Super. Czyli 400’tka w najlepszym wydaniu. Będzie to bardzo miła przesiadka, z Delty Ilforda na coś bardziej tonalnego z mniejszym ziarnem.

Leica M6 do portretu?

Czemu nie… może ostrzenie nie jest tu idealne ale kompaktowa wielkość + nowa głowica kulowa na statywie powinny dać bardzo dobre efekty szczególnie z obiektywami pod m39 z konwerterem na M-mount. No trzeba potestować, różne możliwości i tym razem bez Contax’a.

Zapraszam do współpracy

Fotomodelki z Poznania zapraszam do współpracy przy nowych sesjach analogowych. Jeśli chcesz pozować i dostać „oryginalne” zdjęcia wykonane w analogowy sposób to liczę na kontakt…

Tak, tak oczywiście 99,9% fotomodelek, nie podejmie tematu gdyż nie używam photoshopa, nie ma nowej cyfrówki no i nie wierzy w analogowy świat.

Ale jeśli chcesz spróbować swoich sił, więcej o współpracy tutaj:

Sesje zdjęciowe dla modelek – rozwijamy portfolio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here